Certifikáty

ECOCERT

Ochranná známka Ecocert znamená, že produkty obsahují   suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství. Uděluje ji francouzský certifikační orgán Ecocert, který jako první vyvinul v r.2003 standard pro BIOkosmetiku.

Certifikát ECOCERT garantuje, že produkt splňuje tyto přísné požadavky: 

Minimálně 95% všech složek je přírodního původu.
Výrobky nesmí obsahovat:

GMO – geneticky modifikované organismy: parabeny, fenoxyethanol, nanočástice, PEG, atd.syntetické parfémy a barviva
látky živočišného původu (vyjma přírodních produktů jako mléko, med, apod.).

Při výrobě kosmetického přípravku je dbáno na ekologicky šetrné postupy, přednostně se používají suroviny z obnovitelných zdrojů.

Používají se biologicky odbouratelné nebo recyklovatelné obaly.

USDA Organics

Americká národní společnost USDA Organics (zkratka The United States Department of Agriculture – Americké ministerstvo zemědělství) se zabývá kontrolou a certifikací produktů pocházejících z ekologického zemědělství.

Reguluje standardy pro ekologické zemědělství, volný sběr divokých plodin, a dále také pro jejich uchovávání a zpracování včetně konečného zabalení.

Minimální obsah složek z ekologického zemědělství je 95 % a dodržování všech podmínek je kontrolováno několikrát ročně.

USDA Organics zakazuje používání geneticky modifikovaných surovin, umělých hnojiv a pesticidů a jiných chemických produktů negativně ovlivňujících zdraví.

Předmětem kontroly je i přístup k hospodářským zvířatům. Krmivo musí pocházet z ekologických zdrojů a nesmí obsahovat antibiotika ani růstové hormony.

Zvířata musí mít také dobré podmínky žití a přístup do volných výběhů.